- Drodzy Bracia i drogie Siostry, niech Pan obdarzy Was swoim pokojem.
- W zbliżającym się tygodniu będziemy przezywać dni odnowy duchowej. W pierwszy czwartek na Mszy wieczornej będziemy modlić się o nowe powołania do służby Bożej oraz za Liturgiczną Służbę Ołtarza. W pierwszy piątek – w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W pierwszą sobotę – wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi. Sobotnia Msza święta wieczorna, zgodnie ze zwyczajem, będzie sprawowana w kaplicy Matki Bożej Podgórskiej. Po Mszy odmówimy różaniec wynagradzający z piętnastominutowym rozważaniem. W czwartek, piątek i sobotę od godziny 09:00 odwiedzimy chorych z sakramentami.
- W poniedziałek w sali klasztornej o godzinie 17:00 odbędzie się kolejne spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
-
W najbliższe: poniedziałek, wtorek i środę w godzinach od 09:00 do 12:00 w naszym kościele odbędą się wielkopostne rekolekcje szkolne. Wygłosi je nasz współbrat ojciec Bartłomiej SKIBIŃSKI OFM. Oznacza to, że w te dni nie będziemy odprawiać zwyczajowych nabożeństw po naszej parafialnej Mszy o godzinie 08:00.
- Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym w naszym kościele odprawiamy w niedzielę o godzinie 17:45.
- Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy świętej porannej, czyli około godziny 08:30, następnie po Mszy świętej o godzinie 15:00, dla dzieci o godzinie 17:00 i przed Mszą świętą wieczorną o godzinie 18:00.
- 21 marca w godzinach od 10:00 do 14:00 Miejska Przychodnia Specjalistyczna w Toruniu przy ulicy Uniwersyteckiej zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne. Szczegóły znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem.
- W czwartek po wieczornej Mszy świętej spotyka się wspólnota Odnowy w Duchu Świętem.
- W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godzinie11:00 modlić się będziemy w intencji małżeństw Domowego Kościoła.
- W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy wraz z parafialnym zespołem Caritas chcemy przygotować paczki dla najuboższych. W tym celu wszystkich parafian i sympatyków naszego kościoła zachęcamy do współpracy. Przy ołtarzu świętego Antoniego znajduje się kosz, w którym można zostawiać produkty spożywcze długiego terminu, artykuły chemiczne i inne rzeczy przydatne do stworzenia takich paczek.
- W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan powołał do wieczności śp. śp. Piotra PNIEWSKIEGO z ul. Okólnej i śp. Zofię FALKOWSKĄ z ul. 63. Pułku Piechoty
- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Toruńska wspólnota Franciszkanów









